Kim jesteśmy? Przede wszystkim grupą ludzi którą mocno do siebie zbliżyła pasja jaką jest ŻEGLARSTWO.

Nie będzie w tym żadnej przesady, jeśli powiemy że jesteśmy grupą przyjaciół, bardzo zżytych ze sobą, ale jednocześnie otwartych na nowe osoby w Naszym towarzystwie.

Spotykamy się co tydzień, w poniedziałki, wtorki (..i nie tylko!) wieczorem, w zaprzyjaźnionej Tawernie Stary Port w Krakowie. Dzięki uprzejmości właścicieli korzystamy z pomieszczenia klubowego które mieści się w na końcu lewego skrzydła lokalu. Prowadzimy tam wykłady dla przyszłych Żeglarzy Jachtowych oraz Jachtowych Sterników Morskich.

Czym się zajmujemy? Oczywiście, żeglarstwem! To bardzo ważna część naszego życia. Organizujemy obozy śródlądowe [link do podstrony z galerią], rejsy morskie [link] oraz kursy żeglarskie [link]. Kochamy żagle i lubimy dzielić się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem z innymi. Zajmuje się tym Nasza profesjonalna kadra instruktorska [link]. O poziomie prowadzonych przez Nas kursów świadczy wysoka zdawalność i uznanie Okręgowego Związku Żeglarskiego w Krakowie.

Jako klub istniejemy od 1981 roku. Początkowo działaliśmy w Domu Harcerza, później zmieniliśmy lokalizację na Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana. Od 2007 roku działamy samodzielnie jako Stowarzyszenie. W ciągu ponad 35 lat działalności klubu przewinęło się przez jego szeregi kilka tysięcy (!) ludzi, odbyło się kilkaset (!!!) obozów i rejsów. Jesteśmy jednym z najprężniej działających klubów żeglarskich w Polsce. Każdego roku, w ostatni weekend lutego, współorganizujemy wraz z Fundacją HALS Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties. Nasi byli i obecni klubowicze pływają jako żeglarze i marynarze:  w Krakowie, na Zalewie Rożnowskim, na Mazurach, na ciepłych i zimnych morzach całego świata! Organizujemy wyprawy dalekie i bliskie, pływamy na małych jachtach morskich i na wielkich żaglowcach.

Jeśli kochasz wodę słodką czy słoną, słońce, wiatr i przygodę – przyjdź do nas! Czekamy na Ciebie!

Z formalnego punktu widzenia, MKM Szkwał jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się poniżej:

Adres: ul. Straszewskiego 27, 31-133 Kraków

NIP: 6762362319, REGON: 120487325,

dyżur: wtorek 18:30 – 21:00 w Tawernie „Stary Port”

e-mail: info@klubszkwal.pl

Można kontaktować się z Komandorem, Jakubem Sepielakiem:

nr gadu-gadu: 2720496

e-mail: Q.QBA@INTERIA.PL