Historia

Młodzieżowy Klub Morski „Szkwał” istnieje od 1981 roku. Pierwszą siedzibą klubu był Dom Harcerza, następnie Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana. Od 2007 roku działamy samodzielnie jako stowarzyszenie.

Możemy pochwalić się zorganizowaniem kilkuset obozów i rejsów, wyszkoleniem wspaniałych żeglarzy i sterników morskich, którzy teraz, już jako kapitanowie, pływają po morzach i oceanach. Jesteśmy jednym z najprężniej działających klubów morskich w Krakowie. Każdego roku, w ostatni weekend lutego, współorganizujemy wraz z Fundacją HALSMiędzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties.

Obecnym komandorem klubu jest Jakub Sepielak, wieloletni członek Szkwału oraz wspaniały kapitan.

Szkolenia

Obecnie organizujemy kurs na Jachtowego Sternika Morskiego (teoria + praktyka) oraz Radiooperatora SRC. Wszelkie szczegółowe informacje dot. szkoleń znajdziecie Państwo w zakładce obok [Szkolenia].

Do tej pory możemy pochwalić się 100% zdawalnością egzaminów przez naszych kursantów.

Żeglarze i przyjaciele

Oprócz profesjonalnej kadry instruktorskiej w szeregach naszego klubu znajdują się inni pasjonaci żeglarstwa. Poza wspólnymi rejsami i szkoleniami spotykamy się w zaprzyjaźnionej tawernie Stary Port, gdzie przy grogu rozprawiamy nie tylko o żaglach.

Rejsy

Kilka razy do roku organizujemy rejsy, w różne rejony świata. Najbardziej popularne kierunki naszych wypraw to:

- Kraje Morza Bałtyckiego,

- Chorwacja,

- Karaiby,

- Seszele,

- Włochy,

- Grecja.

Żeglowaliśmy również wokół wybrzeży Kuby, Tajlandii, czy Turcji.

Spotkać nas można także na wodach śródlądowych m. in. Rożnów, Czorsztyn, Mazury.

Zawsze pływamy na bezpiecznych i wygodnych jachtach, odpowiednio dobranych do typu rejsu (rodzinny, szkoleniowy, integracyjny).

Niezależnie od tego czy płyniesz w swój pierwszy rejs, czy jesteś starym wilkiem morskim, znajdziesz u nas coś dla siebie.

Masz pomysł na rejs, którego nie ma w zakładce Planowane Rejsy? Pisz śmiało, być może idea na tyle nam się spodoba, że postanowimy tam popłynąć!

.

Nigdy nie żeglowałeś/aś i nie wiesz czy to dla Ciebie?

Napisz lub zadzwoń – udzielimy wszelkich informacji.

.

Z formalnego punktu widzenia, MKM Szkwał jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się poniżej:

Adres: ul. Straszewskiego 27, 31-133 Kraków

NIP: 6762362319, REGON: 120487325,

dyżur: poniedziałek 18:00 – 21:00 w Tawernie „Stary Port”

e-mail: info@klubszkwal.pl

Można kontaktować się z Komandorem, Jakubem Sepielakiem:

e-mail: Q.QBA@INTERIA.PL

Link do FB :https://www.facebook.com/mkmszkwal?fref=ts